Szwajcarski bank ma rekordowy zysk w związku z uruchomieniem usługi magazynowania BTC przez blockTian w Cryptocurrency News

Julius Baer, jeden z pięciu największych banków w Szwajcarii, zwiększył w pierwszym półroczu swój skorygowany zysk netto o 34%. Jednym z czynników wpływających na poprawę sytuacji może być oferta usług w zakresie handlu i przechowywania aktywów cyfrowych.

Powiązane:
Były prezydent Szwajcarii widzi w tym kraju lidera w łańcuchu blokowym
W okresie styczeń-czerwiec zysk netto banku wyniósł 524 mln CHF (5555 mln USD). W tym samym czasie wartość zarządzanych aktywów w związku z umocnieniem się franka szwajcarskiego spadła o 6% do 402 mld CHF (425,9 mld USD).

Wzrost zysku netto był spowodowany zwiększoną aktywnością handlową klientów w związku ze skokiem zmienności rynków walutowych, instrumentów pochodnych i metali szlachetnych. Przychody z tytułu obrotu instrumentami finansowymi z przeszacowaniem do wartości godziwej wzrosły o 71% do 515 mln CHF (545,6 mln USD).

1xBit’s Monthly Tournament.

1.5 Fundusz nagród BTC! Zagraj teraz! Poznaj mapę, wypełnij codzienne zadania. Zdobywaj punkty i bądź na szczycie tabeli liderów! Wygraj Dużo: 0.5 BTC!
Przychody z opłat i prowizji wzrosły o 8% do 1,033 mld CHF (1,094 mld $). Ta grupa obejmuje otrzymane prowizje maklerskie, dochody z emisji papierów wartościowych, opłaty za zarządzanie i usługi doradcze. Do tej kategorii mogą należeć również przychody z tytułu usług powierniczych w zakresie aktywów cyfrowych, które nie zostały przypisane w osobnym artykule.

W styczniu br. Julius Baer zaoferował swoim klientom możliwość przechowywania i handlu walutami kryptograficznymi. Partnerem był startup banku SEBA Crypto AG, licencjonowany przez FINMA.

Największy bank w Szwajcarii, skupiający się na zamożnych klientach, mógł skorzystać ze zwiększonej zmienności walut kryptograficznych w czasie krachu na rynku kryptograficznym i w kolejnych tygodniach. Z minimum 3850 dolarów (wymiana BITSTAMP), Bitcoin wzrósł do tej pory prawie 2,4 razy do 9170 dolarów.